doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)

Čas od času se i na naší televizní obrazovce objeví inteligentní pořad, který zaujme. Když jsme sledovali počátky rodiny Simpsonových, nikdo netušil, že se z kresleného seriálu stane kultovní záležitost, podobný postup si později vyzkoušeli i děti ze South Parku a řada dalších hraných seriálů. Troufám si zařadit nyní uváděný seriál Ally McBealová do stejné kategorie, tedy té, ze které si bude moci televize dovolit reprízovat libovolný počet dílů, aniž by zájem diváků upadal a aniž by ztrácely cokoliv ze své výjimečně inteligentní, humorné a mistrně natočené povahy.


Čím se odlišuje Ally McBealová od jiných seriálů, které naše televizní kanály doslova zaplavily? Předně není z Jižní Ameriky, neuvidíte v něm žádné citové výlevy, které se čirou náhodou stopnou vždy vteřinu před koncem dílu, ale naopak každá epizoda má svůj děj a přitom se pochopitelně prolíná dohromady. Seriál je umístěn do právnického prostředí, a to dává tvůrcům úžasnou možnost každý díl rozdělit na dvě části. Jedna se zabývá vztahy hlavních představitelů, jejich osobními problémy, a druhá vždy obsahuje případ, který někdo z týmu u soudu (většinou) úspěšně řeší. Důraz se přitom klade na co nejvíce neobvyklé případy, takže není nic zvláštního, když žena žaluje moderátora rádia za sexuální obtěžování, aniž by se kdy potkali nebo že muž má být vyhozen ze zaměstnání, protože viděl jednorožce a tak dál. Samozřejmě musíte brát americkou justici v tomto seriálu s nadhledem a daleko zajímavější a zábavnější jsou jednotlivé postavy a hlavně vůbec chod celé firmy. No uznejte, co to může být za seriozní firmu, když skoro všechny porady se odehrávají na toaletách a není snad dílu, kdy by se tam všichni nesešli. Ale k lidem.

Tak předně je tu sympatický spolumajitel právnické firmy Richard Fish. Hraje ho neméně sympatický Greg Germann. Je mu 42 let a v USA je známější jako televizní herec, dokonce si vyzkoušel právní prostředí už i v seriálu „L.A. Law“. Díky Ally McBealové se ale stal doma opravdu populárním, ostatně jako každý z hlavních představitelů, a nyní se připravuje na natáčení celovečerního filmu s názvem „Sweet November“, kde bude hrát po boku Keanu Reevese. V seriálu obvykle řídí porady oblíbeným „popojedem“, určuje, kdo si vezme na starost jaký případ, je rád, když se pak úspěšně vyřeší a v televizních zprávách se pak objeví jméno jeho firmy a je zamilován do Ling Woo.

Ta se do seriálu dostala až později a to docela kuriózním způsobem. Najala si firmu, aby ji zastupovala a od té doby se ve firmě z nějakého důvodu neustále objevuje. Není zaměstnancem firmy, takže není svázána žádnými pravidly a většinou se objeví na scéně, když je to nejméně vhodné. Vskutku věrohodně ji ztvárňuje Lucy Liu. Žádná ze zaměstnankyň ji v podstatě nemá ráda, ale zároveň si nechtějí přiznat, že bez Ling a jejích uštěpačných poznámek by „to už asi nebylo ono“. Jednou za čas se do ní zamilují nejen kolegové na plátně, ale také diváci mužského pohlaví a to třeba, když Ling učí Fishe líbat nebo mu na jeho ukazováčku dokazuje, že sex není to hlavní. Mimochodem ve třetí řadě, která u nás teprve poběží, se repríza epizody, kdy Ling líbá Ally stala jednou z nejsledovanějších vůbec.

Lucy Liu je možná vůbec nejzkušenější herečkou, má za sebou role ve filmech jako „Jerry Maguire“ s Tomem Cruisem, „Odplata“ s Mel Gibsonem a vůbec největší rolí je filmové zpracování „Charlie´s Angels“ z letošního roku, kde hraje spolu s Cameron Diaz a Drew Barrymore. Osobou, která Ling do seriálu přivedla, je půvabná Nelle Porter, její právní zástupkyně.

Tu v seriálu hraje Porria de Rossi, australská kráska, která se hodí snad do každého prostředí kromě právnického. Ani ona není žádnou nezkušenou televizní hvězdičkou, má za sebou řadu filmů, z nichž nejznámější bude asi „Vřískot 2“ a „Stigmata“. V roce 2001 má natáčet film s názvem „Cletis Tout“, kde si zahraje po boku takových jmen jako Tim Allen, Billy Connolly, Richard Dreyfuss nebo Christian Slater. Jak vidno, i ji v Americe neuvěřitelně populární seriál zviditelnil. Nelle má v seriálu zajímavou roli. Svým zevnějškem budí pozornost u mužského osazenstva a naopak (zcela logicky) ji nesnáší všechny přítomné dámy. Ráda flirtuje a provokuje okolí, ale je nutné přiznat, že když si poprvé rozpustila v soudní síni své blond vlasy, padla na zadek nejen celá porota, ale do té doby i nic netušící diváci doma. Není divu, že se na Internetu hned začaly objevovat její fanouškovské stránky. A přesto, že by mohla mít za milence kohokoliv ze seriálu, má Nelle spadeno na nejpodivnější postavu ze všech – Johna Cage.

Druhý z majitelů firmy, který je ale opravdu tím nejbláznivějším, má rád čistou záchodovou mísu a tak preventivně splachuje dálkovým ovládáním, pěstuje žáby a v kanceláři chodí většinou bos anebo jen v trenýrkách, když se připravuje na případ. Když je nervózní, tak začne koktat a hlavně vydávat nosem podivné zvuky. Hraje ho Peter MacNicol, žádný to neznámý herec, který se však pro postavu Cage hodí dokonale. I on by rád Nelle dostal do postele, ba co víc, je to jeho idol, ale jeho povaha a nervozita mu nic víc než obvyklé pozorování a obdivování z dálky nedovolí. Když nějakým záhadným způsobem donutil Nelle, aby se v seriálu před ním svlékla, ruku na srdce pánové, kdo v tu chvíli nezáviděl kameramanovi, tak John Cage utekl do své kanceláře. Peter MacNicola znáte možná ze seriálu „Nemocnice Chicago Hope“ nebo filmu „Mr. Bean“, nicméně role v Ally McBealové mu sedí asi nejvíce a i proto patří ze všech k nejpopulárnějším.

O něco více v pozadí zůstává Billy Thomas (Gil Bellows) a Georgia Thomas (Courtney Thorne-Smith), pár, který kolektiv příjemně doplňuje a díky tomu, že Billy je bývalým přítelem Ally, tak nám dává hezké možnosti k různým trapasům a podezřívavým scénkám. Herec Gil Bellows má za sebou velkou roli v úspěšném filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“ a jistě ho čekají mnohé další. Menší, ale také důležité postavy jsou barová zpěvačka Vonda Shepard, která má na svědomí i větší část soundtracku k seriálu, sekretářka Elaine Vassal, jejíž náplň práce spočívá v rozšiřování drbů, vymýšlení různých nesmyslných zlepšováků a hlavně v dokonalém umění shodit téměř kohokoliv v ten nejméně vhodný okamžik. Tuto roli ztvárnila krásná Jane Krakowski, kterou jsme mohli vidět například v teenagerovském „GO“ nebo v poslední verzi filmu o rodině Flinstounových.

No a hlavní představitelkou celého seriálu je Ally McBealová. Příjemná, mladá, osamocená, duševně mírně narušená (v dobrém slova smyslu), vždy si sama sobě vystačující žena, která občas vidí tancující mimino, občas jednorožce, slyší hudbu, na kterou se je schopná ďábelsky roztancovat, má živé vidiny, když potká sympatického muže a hlavně je naprosto v pohodě. Diváci ji milují a z Calisty Flockhart, která ji ztvárňuje, se stala celebrita první velikosti. V podstatě se každý díl kolem Ally nějakým způsobem točí a do každého zasahuje.

Seriál je oblíbený nejen pro svůj inteligentní humor a kvalitní herecké obsazení (mimochodem v něm hostoval například i Bruce Willis), ale také pro mistrné ztvárnění (pohotová kamera, plynulý střih, dobré efekty), které se jen tak v seriálech obvykle nevidí. Pokud hledáte nudné dlouhé pasáže a záběry z jednoho rohu místnosti nebo ohlušující smích umělých diváků mezi scénami, tak vás zklamu, ale pokud vám jde o dobrou zábavu na popracovní podvečer, zkuste se mrknout na Ally.

Ally McBealová, vysílá ČT1 každý čtvrtek v 22:45.

Petr Král - 19. 9. 2000

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz