doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

S kým usíná Ally McBealová? (Květy)

"Ally je báječná holka, moc mi přirostla k srdci. Je mi sympatická především proto, že v ní nevidím zrovna vítěze; navíc je praštěná, veselá a hlavně má smysl pro spravedlnost," říká Calista Flockhartová, představitelka osamělé bostonské právničky Ally McBealové.


Seriál vstoupil na americké obrazovky před pěti lety, a brzy se stal překvapivě hitem, který odsunul do pozadí i doposud nejsledovanější seriál Melrose Place. Každý týden ho sledovalo skoro patnáct miliónů diváků. Ally McBealová se brzy přeměnila v předmět veřejných debat. Při svém hledání velké lásky se stala určitým zosobněním mnoha zaměstnaných žen, jimž pomalu ujíždí vlak -- vdavky a manželství nepřicházejí ke slovu.

"Seriál prozkoumal sílu i zranitelnost žen, které stoupají po žebříčku kariéry, ale jejich biologické hodiny přitom neúprosně tikají," uvedl Dyan Cannon, který v seriálu hraje soudce (oblíbená chyba - Dyan Cannon je herečka, která hraje Metlu :) - pozn. crudo). Právě takové ženy zahrnují herečku každý týden několika balíky pošty. Ztotožnění s mladou právničkou dosáhlo za čas takové míry, že Calista dostává i dopisy, jako tento: "Vzkažte Ally, ať se nebojí. Vyřiďte ji, že si určitě jednou najde manžela. Rozhodně nezůstane na ocet." "Ženy se mi svěřují, že mají obrázek Ally na stěně. Když je jejich šéf naštve, tak na něj pohlédnou a vyrazí do protiútoku," vypráví herečka. "Jsem moc ráda, že jim můžu dodat sílu a energii."Jak Ally ke štěstí přišla

Seriál Ally McBealová prorazil záhy i na našich obrazovkách. Na ČT 1 momentálně běží už třetí série. Kdo je vlastně Calista Flockhartová? Za obletovanou hvězdou se skrývá šarmantní a docela skromná herečka, jež bydlí v Los Angeles. Na rozdíl od svých kolegů nikoli však v honosné vile, ale v malém bytě, který stále dokola přestavuje a zařizuje.

Rodiče ji pojmenovali po řecké prababičce Calista, což znamená nejkrásnější. Původně pochází z Iowy, s vysokoškolským diplomem se přestěhovala do New Yorku, aby se mohla vrhnout na prkna, jež znamenají svět. Skoro deset let dobývala poměrně úspěšně Broadway a o přestávkách mezi jednotlivými rolemi, tvrdě trénovala aerobik. Právě v tu dobu se o ní doslechl David E. Kelley, manžel Michelle Pfeifferové, ale především producent a autor chystaného seriálu Ally McBealová.

"Konkursu na hlavní roli se tenkrát zúčastnilo na tři sta adeptek, " vzpomíná Calista. "Byla to spíš sázka do loterie," dodává. Producent nabídl Calistě práci hned po prvním setkání. Cesta ke slávě byla otevřena.Krása kost a kůže

"Rozhodně nehodlám zůstat ve škatulce Ally McBealové, chtěla bych se vrátit do divadla, kde jsem kdysi začínala. Moc ráda vzpomínám třeba na roli Nataši, z Čechovových Tří sester. Víte, televize z vás udělá hvězdu, kterou pak pronásledují milióny diváků. Už mě někdy unavuje pořád vysvětlovat, proč nejsem obrostlá špekem a že rozhodně nehodlám podstoupit plastickou operaci, která zvětší můj objem hrudníku," svěřuje se dnes šestatřicetiletá herečka, jíž činí neobyčejně štíhlá silueta mnohdy potíže. Zvláště poslední dobou.

Na sklonku minulého roku, se totiž díky své tělesné schránce kost a kůže ocitla v nemocnici. "Byla v tak vážném stavu, že ji museli okamžitě hospitalizovat. Lékaři diagnostikovali dehydrataci a totální vyčerpání, " tvrdí asistentka vyhublé hvězdy. Calista čelí podezření z patologického hubnutí, tedy mentální anorexie. Toto obvinění se ovšem snaží rezolutně vyvrátit: "Byla jsem je unavená, nejsem žádná anorektička, jsou to prosté pomluvy. Některé mé kolegyně, mi prostě závidí, že nemusím trávit hodiny v posilovnách. Koneckonců, bulvární tisk o mně napsal tolik nesmyslů, že už se ničemu nedivím. Vrcholem všeho bylo, když jsem se dočetla, že anorexií trpí i můj teriér Webster," rozčiluje se ohledně narážek na svou podváhu Calista.


Co na ni muži vidí?

Pokud Calista neprochází zrovna obdobím, kdy je vyhublá až na kost, lepí se na ni muži ostošest. Obdivují na ní jakousi dětskou upřímnost a potrhlost. To, že se neustále zmítá v milostných trablích, ji činní sympatickou. "Nikdy s ní není nuda. A je to celkem kost," hodnotí její kvality blízký přítel komik Garry Shandling.

"Ze všeho nejvíc mě pobavily pomluvy, že rozvracím manželství producenta Kelleyho a Michelle Pfeiferové. Jenže my jsme skutečné kamarádky, takže si tyhle klípky vystřihujeme a pak se nad nima bavíme," tvrdí Calista. I když jejím životem prošla řada mužů, ten pravý se ještě nenašel.

"Nejraději usínám se svým čtyřnohým miláčkem Websterem. Nic neříká a krásně mě hřeje," svěřuje se Calista.


JANA HÁJKOVÁ

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz