doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)

Tenhle příběh se ve skutečnosti nestal: Mladá a hezounká studentka práv Ally McBealová se zamilovala do svého kamaráda, taktéž studenta práv, Billyho Alana Thomase. S promocí na Harvardu jejich vztah skočil, Billy totiž odešel za prací do Michiganu, kde si našel svou budoucí ženu Georgiu. Ally zatím pracovala v jedné advokátní společnosti, ale spokojená nebyla. Dala výpověď, v níž uvedla, že jí nadbíhá jeden ze starších kolegů, kterého nemiluje a ucházela se o místo v bostonské právnické firmě Cage/Fish & Associates. Potřeštěnou, leč spolehlivou právničku přijali a slavnostně představili budoucím spolupracovníkům, mezi nimiž byl i šťastně ženatý Billy. Ally na starou lásku nezapomněla, jakkoli se snažila. Dávala si schůzky s muži, kteří o ni měli zájem, ale s žádným z nich nevydržela. Brzy ji posedla děsivá představa, že zůstane navždy sama...

( červeně označený text není pravda - to jen tak pro ukázku - pozn. crudo)


Herečka Calista Flockhartová propůjčila postavě Ally McBealové víc než jen své tělo a svůj hlas. O Ally kdosi napsal, že se dotýká ženských srdcí a dráždí mužské nervy, a totéž platí i o Calistě. Hlavní hvězdu takřka kultovního komediálního seriálu zřejmě nejlépe vystihl režisér Michael Hoffman, který ji obsadil do role Heleny ve své filmové adaptaci Shakespearova Snu noci svatojánské: "Jedna z věcí, která odlišuje filmové hvězdy od obyčejných herců, je ta, že filmoví hvězda lne k nějakému archetypu. Calista je archetypální žena, sirotek v bouři. Ale má jednu zvláštní sílu. Je obdařena geniálním spojením zranitelnosti a statečnosti."


"DÍK ZA RAVIOLY. CALISTA."

Calista Flockhartová se narodila ve Freeportu ve státě Illionis, jako datum narození udává jedenáctý listopad, rok tají. Prameny nejčastěji uvádějí, že je 64. ročník, jindy se mluví o letech 1963 nebo 1965. Ona sama prohlašuje,že její skutečný věk se nikdo nedozví: "Ráda bych, aby to zůstalo tajemstvím. Chodila jsem s několika chlapci a žádnému z nich jsem nikdy neřekla, jak jsem stará. Rozešli jsme se a oni to dosud nevědí."
Její matka Kay pracovala jako středoškolská učitelka angličtiny, otec Ronald byl ambiciózním úředníkem ve velké potravinářské firmě Kraft Foods. Každý jeho služební postup znamenal pr rodinu stěhování, takže Calista společně se starším bratrem Garym trávili dětství na cestách: Illionis, Minnesota, New York, Iowa a konečně New Jersey, kde se Flockhartovi usadili. Děvče si dlouho nemohlo zvyknout na to, že sotva si v novém bydlišti najde kamarády, bude se muset zase stěhovat. Byla ostýchavá, ale naučila se to skrývat. Když si s dětmi ze sousedství hráli na divadlo, ráda režírovala. "Pobízela jsem je, aby byli emociálnější. Byla jsem plaché dítě a ostatní jsem nutila, aby se otevřeli. Tak jsem zůstávala vždycky ve hře." A ještě měla jeden komplex: spolžáci se jí často posmívali kvůli jejímu zvláštnímu jménu, Calista, které dostala po prababičce a které v řečtině znamená "nejkrásnější". Tvrdila, že až vyroste, nechá se přejmenovat, a vybrala si jméno Carol.
Calista byla aktivní dítě a všechno, do čeho se pustila, dělala náruživě. V New Yorku hrála ve školním orchestru na flétnu, v New Jersey byla první roztleskávačkou baseballového týmu medforské střední školy. Kromě toho navštěvovala dramatické kurzy a touhá stát se "někým, kdo se točí kolem divadla", ji přivedla na Rutgers University, kterou v roce 1989 zakončila s titulem bakalářky krásných umění. Téhož roku měla svůj velký herecký debut v newyorském Repertory Theater a od té chvíle si už neuměla představit budoucnost bez divadelních prken. Vystřídala několik regionálních divadel v Clevelendu, Louisvillu, CHicagu a Houstonu, často hrála zadarmo nebo za pár dolarů, které sotva stačily na obživu. Když bylo nejhůř, bratr jí posílal krabice raviol...
Přišly první role v mimobroadwayských představeních a s nimi i roličky ve filmech - zaujala například režiséra Mika Nicholase, který ji později nabídl úlohu ve svém filmu The Birdcage. Na vysněné Broadwayi, v Roundabout Theater Calista debutovala v roce 1995 ve hře Tennesseeho Williamse Skleněný zvěřinec, zazářila také jako Nataša v Čechovových Třech sestrách. Ačkoli se od počátku své kariéry považovala za divadelní herečku a bránila se práci pro televizi, přece jen několikrát neodolala. Hned po vysokoškolských studiích se mihla v mýdlové opeře Guiding Light a v roce 1992 přijala nabídku kanálu HBO na roli v jedné z epizod seriálu Life Stories, Families in Crisis, který byl inspirován skutečnými životními příběhy. Hrála v dílu nazvaném The Secret Life of Mary-Margaret: Portrait of a Bulimic, tedy Tajný život Marie-Margarety: portrét bulimičky. Lepší představitelku než Calistu, která měří 165 centimetrů a váží 46 kilogramů, si vybrat nemohli.


"SKVĚLÉ, TEĎ SE MUSÍM STĚHOVAT!"

Na broadwayských představeních si Calisty všimla producentská dvojice David Kelley a Jeffrey Kramer ze společnosti Twentieth Century Fox. Zvláště prvně jmenovaný muž patří mezi uznávané scénáristy a výkonné producenty (je například jedním z duchovních otců lékařské epopeje Nemocnice Chicago Hope), a když viděl Calistin výkon ve Skleněném zvěřinci, rozhodl se, že ji obsadí do svého nového seriálu, jehož epizody se měli odehrávat v prostředí právnické firmy, které bývalí právník Kelley důvěrně znal. Castingem na titulní roli Ally McBealové prošli stovky hereček, ale producenti stále nebyli spokojeni. Jeffrey Kramer nakonec navrhl, aby vyzkoušeli "tu slečnu s tím jménem", tedy Calistu. Nastalo přemlouvání, ale herečka donekonečna argumentovala tím, že má hrůzu z rychlého pracovního tempa, které ubíjí i zkušené televizní herce. "Pracujete čtrnáct hodin denně, pak jdete domů a učíte se repliky na příští den, nechala se později Calista slyšet."Nezkoušíte, takže dialogy vám nesedí pevně v hlavě a nemůžete být nad věcí. Tohle všechno si vybere daň na vaší sebeúctě, protože ze sebe nevydáváte to nejlepší, co ve vás je."
Přátelé Calistu přemlouvali, aby casting alespoň zkusila, a herečka se nakonec nechala nalomit. Vše se definitivně rozhodlo jednoho večera, kdy na ni po představení čekala limuzína a v ní seděla kolegyně s divadla Jane Krakowski. "Pospěš si, letíme do Los Angeles na konkurz," pobídla ji. Po castingu se ale Calista cítila rozčarovaná, měla pocit, že se uvedla špatně. Bloumala po losangeleských ulicích, až "náhodou" narazila na Davida Kelleyeho. "Letím nazpět do New Yorku," oznámila mu, ale on zavrtěl hlavou: "Nepoletíte, dostala jste totiž roli Ally McBealové a Jane bude hrát vaší sekretářku Elaine." První Calistina reakce byla zmatená: "Skvělé, teď se musím stěhovat." Asi si vzpomněla na anabáze z dětství.
Pronajala si apartmán a vrátila se do New Yorku pro své věci, které se vešli do jedné velké tašky, a pro svou největší lásku, nečistokrevného teriéra Webstera. Natáčení se rozjelo zběsilým tempem a Calista trávila před kamerou sedmnáct hodin denně, Prací byla kupodivu nadšena. Seriál si ji prý získal díky scéně, kdy se kdy se Ally setká s bývalým milencem Billym a ptá se ho, jestli je ženatý a jestli má děti. Billy odpoví, že ženatý je, ale děti nemá. Aly se podle scénáře rozjasní oči, protože nic není ztraceno...


"SESTRO, PŘINESTE MI VAGÍNU!"

Hned po odvysílání pilotní epizody se začalo o Ally McBealové diskutovat a Calista okusila, jaké to je, vidět se na titulech obrázkových časopisů. Rozhovory se snažila dávat jen tehdy, když cítila potřebu uvést nějaká fakta na pravou míru: "Protože jsem drobná a mluvím měkce, lidé si myslí, že jsem křehká a submisivní. Domnívají se, že mě musí chránit. Ale nepodceňujte mě!" Unavovalo jí donekonečna vysvětlovat, proč její hrdinka nosí minisukně pobuřující délky: "Jsem překvapená, že jsou tím lidé tak posedlí. Jestli to někoho štve, příště si vezmu ještě kratší!" Na otázku, jaký má názor na společné záchody, které jsou ve firmě Cage/Fish & Associates, odpovídala už mechanicky: "Nikdy bych je nepoužívala! Je to směšné."
Hned po dokončení první série epizod se seriál a jeho hlavní protagonistka dočkaly nominace na divácké People Choice Awards. Zůstalo bohužel jen u nominací, zato v roce 1998 byla Calista oceněna Zlatým globem a cenou Viewers for Quailty Television jako nejlepší herečka v komediálním seriálu. O rok později seriál získal senu SAG (Screen Actors Guild).
Ally McBealová dostala punc inteligentní zábavy, v listech jako The New Republic nebo The New York Times vyšli desítky článků, které ji oslavovaly jako fenomén. A Calista Flockhartová se těšila pověsti populární herečky, která má co říci k problémům amerických žen: "Myslet si, že naše generace nemá feministky, že všechny jsem jako Ally McBealová, je nesmysl." Byla dokonce přizvána k účinkování v newyorkském představení Vagina Monologues, tedy Vaginální monology, které bylo oslavou ženské sexuality. Celebrity typu Winony Ryderové, Whoopi Goldbergové nebo Alanis Morissettové předčítali poezii a eseje z pera spisovatelky Eve Enslerové. Bylo to odvážné představení, z jeviště se neslo třeba: "Vagína se dá přirovnat k vodopádu, sklepu nebo otevřeným ústům operního zpěváka. Ochlupení kolem vagíny je jako trávník kolem domu. Vagína voní jako ryba a jako šeřík. Samo slovo zní jako název lékařského instrumentu: Rychle, sestro, přineste mi vagínu..."


"BYLA JSEM A BUDU HUBENÁ!"

Když se Calista v roce 1998 objevila na předávání cen Emmy (do Ameriky si odskočila z Itálie, kde právě točila Sen noci svatojánské, a ke všeobecnému překvapení si Emmy neodnesla), začaly se šířit zprávy, že trpí mentální anorexií či bulímií. Vyvracela to, tvrdila, že je naprosto zdravá, že se dokonce věnuje kickboxu a vzpírání, a to by jako anorektička nemohla. Zprávy ale proběhly novinami a mnozí je brali jako fakt. "Bylo to těžké. Lidi na mě vytřeštěně koukali a sledovali, co si dávám do pusy," svěřila se Calista. Když s pomluvou jakžtakž vyrovnala, vzkázala novinářům prostřednictvím jedné televizní talk show: "Polibte mi mou malou vyzáblou prdel!"
Stala se terčem vtipů: Může mít Calista Flockhartová rakovinu prsu? - Nemůže, protože žádná prsa nemá. Objevil se recept na slavnostní večeři podle Ally McBealové - několik kuliček hrášku a jedna měsíční fazole. Z Calistiny extrémní štíhlosti si utahovali tvůrci internetových stránek: "Slečna Flockhartová byla hospitalizována s podezřením na zhoubný nádor. Tato diagnóza se naštěstí nepotvrdila, šlo jen o tukovou zásobičku. Lékaři konstatovali totální nedostatek tkání vhodných k rakovinnému bujení, jeden z nich prohlásil, že Flockhartová konečně začíná vypadat víc jako člověk a méně jako kostlivec... Během vyšetření se přišlo na to, že Calistin metabolismus je tak chabý, že herečka může pobírat kalorie jen z vůně jídla...Bezprostřední nebezpečí zatím nehrozí, její váha i tělesné jsou dosud v plusových hodnotách."
Spekulace o mentální anorexii se znovu objevily na sklonku minulého roku, kdy se Calista během natáčení čtvrté série Ally McBealové zhroutila vyčerpáním. Její mluvčí ovšem trvala na tom, že příčinou byl stres a dehydratace.


"JE SEXY, KDYŽ MÁ CHLAP ŠŤÁVU!"

Calista Flockhartová má s Ally McBealovou jedno společné: dlouho žila sama bez muže. Senzační odhalení, že prožila románek s autorem seriálu Davidem Kelleym, suverénně vyvrátili všichni, jíž se aféra týkala - Flockhartová, Kelley i jeho manželka Michelle Pfeifferová. Posledně jmenovaná herečka, která je vášnivou vyznavačkou seriálu o Ally McBealové, se rozhořčovala jenom nad tím, že ten nesmysl slyšely z rádia její a Kelleyho děti i všichni jejich spolužáci a učitelé.
Mluvilo se o tom, že Calista chodí s komikem Garrym Shandlingem, před dvěma lety se váhavě přiznala ke vztahu s hercem a režisérem Benem Stillerem, který hrál například ve filmu Něco na té Mary je: "Několik minulých let jsem byla sama, ale nyní je v mém životě muž a jsem velmi šťastná. Kdo by chtěl být sám? Být milován je základní lidská potřeba...Vždycky jsem chtěla mít muže, který je veselý, chytrý, pracovitý a ambiciózní. Myslím, že je sexy, když má chlap šťávu a plné ruce práce." A Jakkoli Calista vždycky vykřikovala, že na rodinu a děti má ještě dost času, přece jen ve svých pětatřiceti (?) letech začíná trochu slevovat: "Myslím, že je velký rozdíl mezi tím, co lidé chtějí, a tím, co potřebují. Nepotřebuji muže. Nepotřebuji mít rodin. Ale to neznamená, že to nechci. Respektuji tikání biologických hodin." To tikání je zřejmě velmi naléhavé - před nedávnem přimělo Calistu Flockhartovou k tomu, aby se stala svobodnou adoptivní matkou.

 

DANA BOROWITZOVÁ A JAN HLAVÁČ

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz