doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)

Hlasem Ivany Andrlové mluví v české televizi americká hvězda Calista Flockhartová, respektive právnička Ally McBealová. Všechny tři mají leccos společného: přitažlivost, dávku vnitřní nejistoty a životní karamboly. V životě šestatřicetileté Calisty však nedávno nastal velký zlom. Našla si totiž muže svého života. Jmenuje se Liam, jsou mu dva měsíce a je to její adoptivní syn. K postavě Ally má ale jinak opravdu blízko: je stále svobodná a v osobním životě nepříliš šťastná. Miminko se pořídila přesto, že je hodně pracovně vytížená. Společnost jí totiž vyšla vstříc, a tak ji synek bude doprovázet na natáčení vyjímečně úspěšného seriálu.


Kdo je vlastně Ally McBealová?

Jedna, rozhodně však ne jediná představitelka úspěšného amerického seriálu ze soudního prostředí. Mladá, trochu potrhlá advokátka s bujnou fantazií a velikými ideály. Pracuje v malé, ale prestižní advokátní firmě, která řeší převážně absurdní žaloby. Do podobně neskutečných situací se však dostávají i všichni zaměstnanci. Jako typičtí Američané jsou neurotičtí, frustrovaní, často závislí na psychoanalyticích a všchno zveličují přesně podle hesla: Cokoli vás napadne, že by se mohlo stát, okamžitě se stane. Místem, kde se rozebírají všechny milostné, sexuální a pracovní problémy jsou záchodky. Ty jsou navíc - v prudérní Americe - společné pro muže a ženy a jednotlivé kabinky mají dvířka jen od krku po kolena. Takže dochází k naprosto neočekávaným situacím. Tyto situace pak Ally komentuje svým vnitřním hlasem zdobí je bláznivými představami. (Například když se s ní rozejde milenec, vidí se, jak jí polelářské auto vyhazuje na skládku. Když muži, s nímž má schůzku, ulpí na rtu troška jogurtu, druhý den jej vidí vycházet z výtahu politého jogurtem od hlavy až k patě.)


Manžela si nenajdeš!

Ally McBealová se vysílá od roku 1997. Producentem i autorem je David E. Kelley, manžel herečky Michelle Pfeifferové. Ten postupně připisuje jednotlivé epizody, takže herci často vůbec netuší, co bude dál. Seriál má buď nadšené obdivovatele, nebo zaryté odpůrce. Jedni jsou mile překvapeni tím, jak se Kelley dokázal vcítit do ženské psychiky, druzí mu vytýkají přílišný feminismus a sexualitu. Ztotožnění některých diváku vede až k tomu, že za Calistou chodí lidé a prosí ji, aby vzkázala Ally, že jí drží palce a že si určitě manžela najde. Tvůrci začali natáčet již čtvrtou sérii příběhů. Proslýchá se, že seriál dojde několika změn. Opět se vrátí Robert Downey Jr. a čtvrtá řada se bude jmenovat stručněji - jen Ally. (to není pravda - viz sekce o seriálu - pozn. crudo)


Žádné jídlo, žádná láska

Calistě dali rodiče toto zvláštní křestní jméno po řecké babičce. Než se stala Ally, viděli jsme ji v komedii Woodyho Allena Sex noci svatojánské a v Ptačí kleci jako dceru Gene Hackmana. Na divadelních prknech sklízela úspěchy jako Nataša v Čechovových Třech sestrách a Laura ve Skleněném zvěřinci.
Do tohoto seriálu si ji Kelley vybral z několika set adeptek. Calista sama o sobě však také vyvolává rozporuplné debaty. Při jedné scéně dokonce zkolabovala a musela být odvezena do nemocnice. To opět vyvolalo vlnu dohadů o její až nezdravé štíhlosti. Údajně byla jen přepracovaná a nervózní, ale stále častěji se mluví o mentální anorexii. I to, že adoptovala dítě, vede mnohé k přesvědčení, že nemůže mít ze zdravotních důvodů vlastní děti.
Problémy má i s láskou. Před veřejností už netají vztah s o patnáct let starším komikem Garry Shandlingem, ale zároveň ji neodolatelně přitahuje i seriálový kolega Robert Downey jr. (Skalní příznivci si možná vzpomenou na epizodu, kdy se Ally vášnivě milovala s neznámým mužem v myčce a co všechno z toho nakonec vzešlo. Že by podobnost čistě náhodná?) Na udílení letošních Zlatých Glóbů prý byla vzájemná přitažlivost mezi oběma herci téměř hmatatelná. Jenže Downey není žádný svatoušek. Už si odseděl rok ve vězení za užívání drog a všechno nasvědčuje tomu, že mu trest hrozí opět - a tentokrát ještě vyšší. I když je Calista v mnohém nerozhodná, jedno si uvědomuje jasně: pořídit čerstvému synáčkovi tatínka kriminálníka není moc dobrý nápad.

Tip pro fanoušky
Pokud sháníte jakékoli informace o tomto seriálu a máte přístup na internet, vyhledejte si adresu http://www.ally.fbi.cz. Najdete tam nejen stažené články z časopisů, ale také zvukové ukázky, fotky, adresy, kvíz, připomínky diváků a další zajímavosti.


MONIKA SEIDLOVÁ

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz