doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Australanka bez vkusu (Právo)

Sedmadvacetiletá Portia de Rossi, rodačka z australského Melbournu, na sebe upozornila až v seriálu Ally McBealová. V roli ambiciózní advokátky Nelle Porterové se drží úspěšně už třetí rok a Hollywood jí drží palce. Jediné, co jí vyčítá, je absolutní nevkus.


Ačkoliv má Portia jinak všech pět pé - je pěkná, půvabná, příjemná, pohodová a pracovitá - něco jí sudičky přece jen do vínku dát zapomněly. Populární 170 cm vysoká blondýna patří totiž opakovaně v anketách časopisu People mezi nejhůře oblékané herečky.
Když jí poprvé viděli návrháři, jak přišla na filmovou premiéru v červeném kabátku s tmavomodrými kalhotami, chtěli dát Portii lekci z módy. Brzy nato, co svůj nevkus demonstrovala dalšími příšernými modely, pochopili, že komu není shůry dáno...
Když se nedávno objevila v puntíkované blůze s korálky, modré sukni a potištěných zlatavých holinkách, obracel oči v sloup kde kdo. Módní návrhářka Dana Buchmanová řekla: " Líbí se mi blůza, sukně i holinky. Ale jak je mohla vzít dohromady, to nechápu. Cokoli zkombinuje je příšernost sama. Přitom má ale vždycky čisté a nádherně upravené vlasy, až má člověk chuť k nim přivonět."
Portia se tím ale vůbec nevzrušuje, ani si nemyslí, že si svým nevkusem ubližuje. Nedávno prohlásila, že si chce vytvořit vlastní styl, podobný Armanimu. Než se jí to ale podaří, bude prostě jiná.


Vzpomínka na Melbourne

Portia de Rossi vyrůstala jako mladší ze dvou dětí v klidné rodině Barryho a Margarete Rogersových. Pak se stala tragédie. "Bylo mi devět a otec nečekaně dostal infarkt a nepřežil ho. Hlavně jsem se snažila přijít na to, jak pomoci matce, která zůstala vlastně bez prostředků."
V jedenácti udělala konkurs do modelingové agentury a začala se objevovat v televizních reklamách na čokoládové tyčinky, ve čtrnácti si pak dala umělecké jméno Portia de Rossi. Dělat modelku jí ale dlouho nebavilo. V televizi jí zaujalo drama ze soudní síně. Toto prostředí jí začalo natolik přitahovat, že se v devatenácti na univerzitě v Melbourne zapsala na práva a patřila mezi nejlepší studentky.
Hned po roce jí ale režisér, který vybíral herce pro celkem podřadnou australskou komedii Sirény a znal ji z reklamy, nabídl roli. V roce 1993 si tedy dvacetiletá Portia zahrála uměleckou modelku po boku populárního Hugha Granta a poprvé na plátně se také představila nahoře bez. Pak prohlásila: "Do té doby jsem vůbec netoužila být herečkou, ale po dokončení filmu se mi to začalo moc líbit." Práva nedostudovala.


Zamilovaná do vlastního seriálu

V roce 1995 se Portia přestěhovala do L.A., aby měla do Hollywoodu co nejblíže a okoušela se o další role. Dva měsíce přespávala u přátel. Pak za ní přijel její přítel, dokumentarista Mel Metcalf, našli si spolu byt a začali ne její budoucnosti pracovat spolu.
Portia dostávala převážně drobné role v televizních situačních komediích, teprve po dvou letech ji režisér Wes Craven obsadil do hororu Vřískot 2. V roce 1998 jí oslovil producent Kelley a ze tří set uchazeček si ji vybral pro roli Nelle Porterové.
"Jsem si jistý, že by Portie byla vynikající právnička, ale naštěstí pro mne se této dráhy vzdala," řekl nedávno producent a autor seriálů, bývalý právník David E. Kelley. "Mezi ostatní herce zapadla neskutečně dobře a dnes už si bez ní seriál nikdo neumíme představit."
Domů se většinou Portia vracela po dvanácti hodinách natáčení dost vyčerpaná. Lehla si na gauč, zapnula televizi a dívala se na oblíbený seriál, kterým je právě Ally McBealová. Dělá to dodnes.
"Seriál miluji od samého začátku, i když jsem v něm ještě nehrála. Když jsem věděla, že ho nestihnu, natočila jsem si ho. A ještě teď se mi občas zdá až neskutečné, že v něm opravdu hraji."
Před dvěma roky se rozešla s Metcalfem a dodnes jí ve třípokojovém vybtě v kalifornské Santa Monice dělá společnost její bílý maltézáček Bean. "Chodili jsme s Melem celé čtyři roky, což je v tomhle věku strašně dlouho," prohlásila Portia. "Docela si užívám, že nejsem na nikom nezávislá (?nezávislá? - pozn. crudo) Hodně natáčím, takže volného času mám moc málo. Ten věnuji Beanovi, učím se hrát na kytaru a čtu básně.

JANA ROVENSKÁ

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz