doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)

Díky křehké postavě vypadá jako nevinná Lolita, ale přesto symbolizuje typickou ženu konce devadesátých let. Ambiciózní, úspěšnou a nezávislou.


Přestože jí v listopadu bude už třicet šest let a má za sebou řadu rolí v divadelních hrách, v televizi i ve filmu, proslavila se až díky komediálnímu seriálu Ally McBealová. Příběhy bostonské právnické firmy plné mladých, úspěšných a často nezadaných lidí si podmanily celý svět. Kromě toho, že pravidelně poutají diváky k televizním obrazovkám, dokázaly vyvolat na stránkách časopisů i diskuze, týkající se společenských způsobů a postavení ženy v zaměstání a v rodině.
Seriál rozdělil Američany na dva tábory. Jedni mladou nezávislou právničku a její přátele podporují, druzí proti jejímu prostořekému humoru spíše brojí. Nový fenomén se jmenuje Allymánie. Ally McBealová vděčí za úspěch nejen scénáři a skvělé režii, pod nimiž je podepsán manžel herečky Michelle Pfeifferové David E. Kelly, ale především komediálnímu talentu a přesvědčivému herectví Calisty Flockhartové. Roztržitou právničku měla původně hrát o něco slavnější hvězda Bridget Fondová, ale když David E. Kelly uviděl na konkurzu právě Calistu, neváhal ani na okamžik. "Jakmile přišla, bylo mi jasné, že ona je přesně ten typ herečky, který jsem hledal. Vypadá jako dítě, ale zárověň je vyzrálá a dokáže působit velice žensky a přesvědčivě. Má v sobě půvab i komiku Audrey Hepburnové."
Pan Kelly byl z Calisty skutečně nadšený. Dokonce tolik, že se jí údajně věnoval mnohem víc, než by se na čistě pracovní vztah hodilo. Spekulace o tom, že by byli milenci, však oba popírají. "Jsme přátelé," tvrdí Calista. "Dobří přátelé. Ale nic víc mezi námi není."

Vždycky ta nová holka
Calista Flockhartová se narodila 11. 11. 1964 ve Freeportu ve státě Illinoia. Její rodina se často stěhovala a než se trvale usadila v New Jersey, strávila Calista dětství neustálým pendlováním z místa na místo. "Byla jsem vždycky ta nová holka," vypráví o svých pocitech ze školních let. "Když už jsem si někde zvykla a našla kamarády, musela jsem zase pryč. Pochopitelně mě to štvalo, ale s odstupem let musím uznat, že to mělo určité výhody. Byla jsem mnohem samostatnější než moji vrstevníci a poznala jsem mnohem víc míst a mnohem víc lidí, takže jsem byla i sociálně vyzrálejší. Musela jsem se prostě naučit přizpůsobovat. A také jsem se musela stále znovu a znovu prosazovat. Nedovedete si představit, jak se mi to teď hodí..." směje se. "Pro herectví je tahle škola naprosto ideální." Po střední škole se přihlásila na Univerzitu v New Jersey a pustila se do studia výtvarného umění. To už ale věděla, že herecká dráha ji láká víc. Začala se zajímat o divadlo a navštěvovala nejrůznější herecké kurzy. To, že se může každý den proměňovat v někoho jiného, ji naprosto uchvátilo. Konečně našla sama sebe. "Jedna z největších výhod herectví je, že jste jako chameleon," pochvaluje si. "Každý den můžete být někdo jiný a z postav, které hrajete, čerpáte inspiraci. Na druhou stranu do nich vždy vkládáte něco ze sebe a tím jim dáváte pokaždé novou tvář. Je to úžasné."

Dělala zlou, měla úspěch
Svou hereckou kariéru začala v New Yorku na divadelních jevištích. Poprvé výrazněji zaujala jako zlá Nataša v Čechovových Třech sestrách a hrála i Julii v Shakespearově dramatu Romeo a Julie. Na Brodwayi debutovala jako Laura ve slavné hře amerického dramatika a spisovatele Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec a za tuto roli obdržela cenu Nejlepší nový talent roku. K filmu se dostala o něco později. Hrála například v úspěšném dramatu Petera Cohna Opilci nebo v komedii Ptačí klec.
Na své začátky vzpomíná ráda. Byla členkou divadelní společnosti, bydlela v bytě spolu se třemi spolubydlícími a přivydělávala si jako cvičitelka aerobiku a jako servírka. Zářivou hereckou kariéru měla daleko před sebou, ale přesto byla šťastná. "Jasně," směje se. "Nebyla to zrovna jednoduchá doba, ale nestěžuju si. Začátky nejsou nikdy jednoduché. Holek, které touží uspět ve filmu, jsou stovky. Vy jste jen jedna z nich, bezvýznamná herečka, kterou nikdo nezná. Musíte stále dokola chodit na konkurzy a přesvědčovat ostatní, že jste dobrá a že na to máte. K tomu všemu musíte dřít po večerech v baru, abyste zaplatili nájem. Nějaká zábava nebo divoké večírky, to nepřichází v úvahu. Večer jste totiž tak unavení, že jen padnete do postele a spíte. Na druhou stranu to ale má neuvěřitelné kouzlo. Je to svým způsobem hodně romantické."

Anorektička? Nesmysl!
Sláva krásné herečky má ale svou odvrácenou tvář. O její údajné mentální anorexii se popsaly už stohy papíru. "Nemyslím si, že bych byla příliš hubená," tvrdí Calista a důrazně popírá, že by musela kvůli roli v seriálu zhubnout, nebo že by trpěla anorexií. "Jím úplně normálně jako všichni ostatní. Vždycky jsem jedla normálně. Jím, co chci a kdykoli chci. Klidně se seberu uprostřed noci a jdu vyjíst ledničku. Byla jsem hubená už jako dítě, takže to mám asi v genech. Nechápu, proč kolem toho všichni dělají takový humbuk. Já si ostatních také nevšímám. Je mi jedno, kolik má kdo špeků." Bulvárnímu tisku to ale jedno není. Na její útlou až vychrtlou postavu se jí ptá každý novinář a v článcích se objevují "zaručené" informace, že křehká herečka musela kvůli roli Ally McBealové zhubnout deset kilo. Jinak by ji prý nedostala.
"To je naprostá hloupost," ohrazuje se. "Takhle jsem vypadala už jako dítě. Byla jsem samá ruka a samá noha a to mi zůstalo. Klidně vám můžu ukázat fotky ze střední školy."
Nedávno probleskl v Americe vtip, kterému se smál skoro celý národ. Víte, co si dává Calista Flockhartová obvykle k večeři? Tři hrášky a jednu fazoli. Její postavě se nevyhnul ani známý moderátor talkshow Jay Leno. Rozebíral ji tak vehementně, že si o ni začali dělat starosti přátelé a rodina. "Když se to vysílalo, byla jsem zrovna na procházce se psem, takže jsem neměla o ničem ani tušení. Vrátila jsem se domů a na záznamníku jsem měla vyděšené vzkazy. Všichni se mě ptali, co se se mnou děje a jestli nepotřebuju pomoc. Nechápala jsem to. Zavolala jsem jim zpátky a řekla. "Co by se mnou mělo být? Já jsem úplně v pohodě."
Na otázku, jaký je tedy její typický jídelníček, odpovídá: " Snídani si dělám pokaždé stejnou. Mám ráda ovesnou kaši s banány a medem, k tomu vajíčka, špenát a jogurt. K obědu si dávám nějakou dobře připravenou rybu nebo kuře. A čokoládový dort. Na ten nesmím zapomenout. Čokoláda mě uklidňuje a dodává mi energii. No a k večeři? Kuře, špagety nebo sushi. Zdá se vám to málo?" Nezdá. Možná má Calista opravdu štěstí, že i když sní cokoli, nepřibere. Faktem ale zůstává, že její vychrtlost ovlivňuje miliony divaček, které seriál sledují. Doktorka Bita Rahbar dokonce tvrdí, že k ní chodí na terapie dívky, které mají kvůli Ally komplexy ze své postavy, a proto drží drastické diety. "Jsou přesvědčené, že pak budou stejně úspěšné a obdivované jako Calista," říká. "Nevím, jak je mám přesvědčit, že tomu tak není. Tím spíš, když tomu tak do jisté míry bohužel je."
Na účet její kostnaté postavy se nebaví jen bulvární média. Exituje dokonce i počítačová hra, ve které se ji hráči snaží proti její vůli nakrmit koblihami. "Je to nudné a trapné," krčí Calista rezignovaně rameny. "Ale co proti tomu můžete dělat? Jednou jsem známá osoba a budu si na to muset zvyknout. Lidé mají potřebu o mně mluvit a vymýšlet si všelijaké nesmysly. Už jsem si zvykla. Ale co se týče těch koblih, ty jsem vždycky milovala. Jako dítě jsem jich jednou snědla osm najednou. A ne jen tak ledajakých. Velkých koblih s tlustou vrstvou polevy. A k tomu hrnek sladkého silného kakaa. Jediné, co nejím, je chleba," ukončuje herečka povídání o své postavě. "To je moje jediná dietní zásada."

Zahraju všechno!
Ally McBealová není zdaleka jediná postava, které v současné době dává Calista svoji tvář. Právě naopak. Je tak žádaná, že neví, kam dřív skočit. Nedávno dotočila v Itálii celovečerní film podle divadelní hry Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, kde po boku Michelle Pfeifferové a Kevina Klinea ztvárnila postavu Heleny. "Z téhle role jsem byla nadšená. Ani na vteřinu jsem neváhala, jestli ji vzít nebo ne. Chtěla jsem ukázat, že umím hrát i vážnější postavy. Bylo by pro mě dost depresivní, kdyby si lidé mysleli, že svedu jen legrační, nenápadné a křehké hrdinky jako je Ally. Neříkám, že mi Ally už leze na nervy. To v žádném případě. Mám podepsanou pětiletou smlouvu se studiem Fox, které seriál produkuje, a jsem moc ráda. Ale prostě nechci být svázaná jen s ním. Mohlo by se totiž docela dobře stát, že by si mě režiséři a producenti zaškatulkovali, a já už bych nedostala nic jiného." Toho se křehká kráska naštěstí bát nemusí. Během letošního roku by měly přijít do kin dva její další filmy: Things You Can Tell Just by Looking at Her a Like Hole In The Head.

A MacNicol navíc není jen tak obyčejný muž. Kromě herectví se skutečně bohatým výrazovým rejstříkem vládne i režisérskému řemeslu. Jeho režisérský podpis nesou už tři díly Ally. Jako dítě se přitom chtěl stát paleontologem a prozkoumat poušť Gobi. Naštěstí své plány změnil a přihlásil se na divadelní školu. Na prknech, která znamenají svět, se také představil v mnoha rolích včetně shakespearovských her Richard III. nebo Romeo a Julie.

Na dítě jsem ještě mladá
Hubenost není jediné téma, které bulvární média zajímá. Tím dalším je její soukromý život a údajní milenci. Kromě zmíněného manžela Michelle Pfeifferové jím měl být i britský oscarový režisér Sam Mendes. Calista se podobným spekulacím jenom směje. "Mohu opět říct jen to, že jsme dobří přátelé. S nikým nechodím."
V současné době žije v novém domě v Los Angeles jen ve společnosti kříženého teriéra Webstera. S ním je prý nejraději. "Procházky s Websterem mě naplňují klidem. Kdykoli můžu, beru ho ven. Moc opravdových přátel tu nemám, i když teď je to o něco lepší než ze začátku. Několik měsíců po nastěhování jsem zjistila, že všechny lidi, se kterými se stýkám, vlastně platím. Řidič, manažer, právník... nikoho jiného jsem neznala. A do jisté míry to platí i dodnes. Večírky hollywoodské smetánky mě nechávají v klidu."
Přestože je ve věku, kdy jiné ženy mají (nebo alespoň zakládají) rodinu, ona sama na podobné věci zatím nemyslí. "Necítím se na dítě ještě připravená. Vím, že bych se mu nemohla věnovat naplno, takže ho zatím nechci. Uvidíme. Možná až si najdu toho pravého, ale v současné době jsem naprosto spokojená."
Že by byl ten pravý konečně na obzoru? Podle zaručených zpráv je ale Calista Flockhartová prý staronově zamilovaná. Jejím vyvoleným má být hvězda sitcomu Lerry Sanders Show, Garry Shanging. Před časem spolu prožili krátký románek a teď se k sobě vrátili. Její přátelé tvrdí, že je šťastná a že dokonce trochu přibrala. Možná se nějaké to miminko nakonec přece jenom objeví.

-

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz