doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Ally McBealová (Kinofil)

Ally McBealová čtvrtek 21:50 ČT1, opakování středa 15:15 ČT1


Tento seriál už běží na našich obrazovkách pěknou dobu, vytvořila se mu mezitím nemalá skupina přesvědčených fanoušků i sporadických sledovatelů (můj případ), jeho popularita v zahraničí se pohybuje v kultovních výšinách, a přesto se celkem často setkám s někým, kdo by se rád dozvěděl, o čem to vlastně celé je. Předcházející dlouhé souvětí mělo být míněno jako omluva za to, že článek o Ally McBealové přichází skoro pět minut po dvanácté a navíc by se k němu dalo spoustu věcí dodat. Těm, kdo bytostně nesnáší dlouhá souvětí, se omluvím stručněji. Sorry. Ally McBealová Situace je dokonce ještě horší - seriál nesleduji pravidelně, a přestože jsem se snažil sehnat informace, kde se dalo, nepochybně mi leckteré skutečnosti, jež by fanoušek možná označil za podstatné, zůstaly utajeny. Bohužel kdykoliv jsem natrefil na někoho, komu se Ally líbila a vyznal se v nejrůznějších spletitých podrobnostech, byl tento dotyčný zároveň strašlivě odmítavý k možnosti, že by o předmětu své divácké vášně napsal byť i kratičký nevýznamný článek. Skoro to až vede k domněnce, jako by sledování Ally McBealové patřilo k činnostem, které je nejlépe provádět doma v soukromí a moc se s tím na veřejnosti nevytahovat. Což je určitě nesmysl, protože, co jsem měl možnost vysledovat, jedná se o docela příjemnou a vtipnou věc, byť i trochu žensky orientovanou.

Tim jsem chtěl říci, že podstatnou náplní jednotlivých epizod jsou humorné i bolestivé vztahy mezi jednotlivými postavami, takže by se dala atmosféra seriálu definovat asi jako decentní vtipné melodrama (a i když je ono "žensky orientované" poněkud divné označení, něco na něm bude, protože velkou část Allyiných příznivců tvoří právě ženy). Dějištěm a spojovacím bodem dění je právnická kancelář Richarda Fishe a Johna Cage v Bostonu a postavy jsou většinou buď jejími zaměstnanci nebo klienty. Hlavní hrdinka Ally (Calista Flockhartová) je křehká, poněkud neurotická dívka, spolehlivá dříčka i přítelkyně, která má ale poněkud smůlu v osobních vztazích. Jejím primárním neúspěchem byl nenadálý rozchod s životní láskou Billym, s nímž se náhodou po letech potkala právě ve Fishově firmě. To už byl ale Billy šťastně ženatý s inteligentní a hezkou Georgií, mezi níž a Ally od té doby panuje poněkud napjatý vztah, i když jsou jinak docela dobré přítelkyně. Docela milým ozvláštněním této postavy (Ally) je možnost vidět nejrůznější představy (zvukové i vizuální), které jí přehrává její fantazie (nebo citlivost na zvláštní jevy?). K nejčastějším patří tancující mimino z toho uga-čaka klipu, které Ally opravdu, ale opravdu nemá ráda. Jinak je Ally též velmi citlivá k problémům druhých lidí a většinou funguje jako taková vzpruha pro ostatní, aby si pak večer se sklenkou vodky zatruchlila nad zpackaným životem.

Jejím šéfem je sympatický cynik Richard Fish (Greg Germann), snažící se vždycky koukat na svět z té lepší, tedy finanční stránky. Ryze pragmatickou povahu tohoto muže odráží i řada jeho proslulých výroků, zvaných fishizmy, které tvoří takový trademark. Jeho asi jedinou slabostí je záliba v druhých bradičkách zralých dam. Fishovým společníkem je John Cage, přezdívaný Piškot, malý podivín, jehož asi nejvýraznější úchylku představuje posedlost čistými záchody, díky níž si pořídil dálkové splachovadlo, kterým aktivuje toaletu, ještě než do ní vejde. Jinak toalety, společné pro ženy i muže, jsou dalším docela zajímavým jevem, neboť zde může dojít ke spoustě zajímavých setkání a rozhovorů, které občas vyslechne nepovolaná osoba.

Další zajímavou postavou je Allyina kolegyně Nelle Porterová, aneb Ledová Nelle, která se ráda staví jako bezcitná mrcha, a poměrně se jí to daří. Ve skutečnosti je to docela sympatická osoba, jen nechce, aby to lidé a specielně lidé v branži věděli. Naproti tomu její častá klientka Ling Woo (Lucy Liuová) je skutečně charakter tvrdý jako vybroušený diamant, ráda se soudí a je strašně hezká, takže k ní Fish chová vřelé city. Patří k mým nejoblíbenějším postavám a to od dílu, kdy se rozhodla soudit s plastikářem, který podle jejího názoru zmršil její sestře ňadra. Slušelo by se také zmínit o Allyině sekretářce Elaine (Jane Krakowská), všetečné osobě, která se ráda plete do věcí, po kterých jí nic není, podobně jako Ally se snaží být nápomocná, ovšem ne vždy je její úsilí vítané.

Ted už doufám máte představu o hráčích i o hřišti, kde se pravidelně setkávají, a trochu i o tom, co se tam odehrává. Neříkám, že jde o nějakou nabušenou taškařici ve stylu Přátel, ale ani to není úplná nuda, takže pokud zrovna ve čtvrtek večer nebudete mít co dělat, zkuste to s Ally.

 

imdb, Bomis Ring, TKtv, fandovská

Hogden

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz